VI Niedziela Wielkanocy

05.05.2024r.

• Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Od poniedziałku do środy w tych intencjach będziemy się modlić podczas nabożeństw majowych.

• W piątek 10 maja rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego. Będzie to nasze modlitewne przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

• W przyszłą niedzielę 12 maja będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• 2 czerwca dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej będą obchodziły Rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz: 11.00.

• W środę 8 maja będziemy obchodzić Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

• Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku jest o godz: 17.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę o 15.45. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, dzieci, młodzież i dorosłych.

• W tym roku Uroczystość Bożego Ciała będziemy obchodzić 30 maja. Procesja Bożego Ciała przejdzie trasą ubiegłoroczną: z kościoła ulicą Tysiąclecia wejdziemy na ul. 1 Maja, potem na ul. Ogrodową, z ul. Ogrodowej na ul. Górniczą, a z ul. Górniczej na ul. Tysiąclecia, gdzie będzie ostatni czwarty Ołtarz przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. O wykonanie prosimy I Ołtarz mieszkańcy ul. 1 Maja i Leśnej: przy posesji rodziny Bąk, II Ołtarz przy Hali sportowej: właścicieli zakładów meblarskich oraz mieszkańcy z ul. Częstochowskiej; III Ołtarz przy Szkole Podstawowej w Pankach: nauczycieli i pracowników szkoły oraz mieszkańców ul. Tysiąclecia i Krótkiej. IV Ołtarz przy Remizie OSP Panki: prosimy strażaków i ich rodziny.

• Trwają nadal zapisy na naszą autokarową pielgrzymkę. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie oraz na naszym facebooku parafialnym.