Krąg Biblijny

Kręgi biblijne to nie tylko grupa osób czytających Pismo Święte. To nie miejsce, gdzie tylko czyta się i rozważa Słowa Boga. To nie tylko poznawanie dziejów historii jak przemawiał i jak działał Bóg.

W Kręgu Biblijnym to przede wszystkim „Nauczysz się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga”. Krąg Biblijny to miejsce gdzie „Czytający rośnie na skutek czytania Bożych Pism” (Grzegorz Wielki). „Co więcej, światło Chrystusowej Prawdy, Miłości i Mocy kształtuje w wiernym uczniu obraz Mistrza. Sprawia, że uczeń otwarty na nie upodobnia się do uwielbionego Pana”. W Kręgu Biblijnym przynajmniej dwóch lub trzech otwiera umysły i serca swoje na Boże Słowa, tym samym możemy powiedzieć, że Krąg Biblijny to miejsce gdzie „On, – Duch Prawdy” szczególnie obdarza czytających łaskami Ducha Świętego. To spotkanie z Jezusem obdarzającym nas światłem Ducha Świętego. (Mt 18 19-20 Łk 11,13).Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie zaczynasz więcej wierzyć, początek gdzie przestajesz coś robić, początek gdzie zaczynasz robić lepiej, to początek gdzie zaczynasz robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytasz się Ojca Niebieskiego, w co masz uwierzyć, co przestać robić, a co zacząć, co natomiast masz robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostajesz odpowiedz, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do nas i zmienia „SŁOWO W CIAŁO” (2 Tm 3,16, J 1,1; 14). Studiując Słowo Boże zaczynamy „rosnąć” na Jego podobieństwo (J 3,3).

Krąg Biblijny w parafii św. Rodziny w Pankach istnieje już 11  lat. Powołał go do życia ks. Łukasz Szczepańczyk. Po nim Krąg Biblijny prowadził ks. Damian Widera, ks. Michał Wątroba, ks. Dawid Kowalewski, a obecnie prowadzi ks. Michał Pazera. Liczebność tej grupy jest różna, ale na pewno jest to grupa osób wspólnie poznających Pismo Święte i rozważających Słowa Boga (Mt.18.20). Zadaniem uczestników tej grupy jest również poznawanie dziejów historii, metod działania Boga (by człowiek został zbawiony), a przede wszystkim wielkiej miłości Boga do ludzi. Pismo św. jest pełne tego uczucia (np. Iż 41.10-14).

Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, kiedy zaczynamy głębiej wierzyć i czuć bardziej tchnienie Ducha Świętego (Łk.11.13), które jest koniecznie potrzebne do pełniejszego zrozumienia prawd zawartych w Piśmie Świętym wierzymy i czujemy również, że sam Bóg przychodzi do nas i zamienia Słowo w Ciało (2Tm.3.16). Czynne uczestnictwo w Kręgu Biblijnym otwiera nam oczy i budzi pragnienie głębszego poznawania zamysłów Boga ukrytych w Księgach Pisma Świętego.

Czytając i rozważając Pismo Święte z  kapłanem dowiadujemy się nie tylko o znaczeniu przeczytanych tekstów dla nas żyjących współcześnie, ale również co one oznaczały dla pierwszych jego odbiorców. Przez udział w spotkaniach Kręgu Biblijnego czujemy się bardziej związani z naszą wspólnotą parafialną uczestnicząc w jej życiu religijnym np. przygotowując Misterium Drogi Krzyżowej i Różaniec.

Opiekunem kręgu biblijnego jest – ks. Michał Pazera

Krąg Biblijny ma swoje spotkania w salce o godz. 19.00 w każdy wtorek.Wszystkich chętnych zapraszamy do przyłączenia się do nas.