XXIX Niedziela Zwykła

20.10.2024r.

• Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary.

• We wtorek 22 października Kościół w liturgii wspomina św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji Jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

• Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojenny – jest modlitwą potężną. Uważał tak, że „każdy Polak powinien”, bo tą bronią pokonamy zło. Zatem zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa od poniedziałku do piątku        o godz: 17.00; w sobotę o godz: 16.30, a w niedzielę o godz: 15.30.

• Zbliża się listopad, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na stoliku gdzie są gazety są też specjalne karty wypominkowe, na których możemy wypisać naszych zmarłych, których pragniemy polecać Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• W następną niedzielę 27 października będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

• Dzisiaj jest patronalne święto ludzi nauki, bo 20 października jest też liturgiczne wspomnienie św. Jana Kantego, patrona ludzi nauki.

• Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga młodzieży z ubogich rodzin, zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2103zł i 50 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom.

• W dalszym ciągu rozprowadzamy obrazy Matki Bożej Częstochowskiej oraz emblematy religijne do dekoracji trasy przejazdu Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniu peregrynacji w naszej wspólnocie parafialnej dnia 27 i 28 listopada.

• Przy strażnicy OSP w Kulejach dziś w godzinach 9.00 – 13.00 jest kolejna akcja krwiodawstwa.

•  W minionym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka ze Zwierzyńca Trzeciego śp. Krystyna Izydorczyk. Polecajmy Ją miłosiernemu Bogu w modlitwie.