Nasza Parafia

Uroczystość św. Józefa, rzemieślnika w Pankach

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

24.10.2021 r.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na pomoc misjom.

• Kończy się październik-miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.30 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę o godzinie 15.30. Warto zadać sobie pytanie: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach moich bliskich. Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy.

• Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki.

• W najbliższą środę 27 października o godzinie 18.00 Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy I i II szkoły średniej. W tym dniu porządek nabożeństw będzie nieco zmieniony. O godzinie 16.30 będzie msza święta koncelebrowana, o godzinie 17.00 będzie różaniec, a o godzinie 18.00 będzie Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

• W ostatnim niedzielę w liście pasterskim ks. Arcybiskup Wacław Depo zaprosił wspólnoty parafialne, szczególnie przedstawicieli Rad Duszpasterskich do udziału we Mszy świętej w piątek 29 października o godzinie 18.00. Będzie to rozpoczęcie etapu diecezjalnego synodu. Ten synod to czas wspólnotowego wsłuchiwania się w to co Duch Święty mówi do Kościoła.

• W przyszłą niedzielę 31 października będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Poświęcania naszego Kościoła.

• Pragniemy serdecznie za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniach na cele wspólnoty parafialnej. Niech Dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

•  W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Kazimiera Krawczyk z Praszczyków. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek 25 października o godzinie 12.00. Polećmy ją miłosiernemu Bogu.                                             Niech dobry Bóg błogosławi na kolejne dni naszego życia i niech nam towarzyszy opieka Matki Najświętszej,