Nasza Parafia

Uroczystość św. Józefa, rzemieślnika w Pankach

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

01.08.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu i zmiany tajemnic Żywego Różańca.

2. Dzisiaj jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecamy Bogu w modlitwie poległych i pomordowanych za Ojczyznę.

3. W poniedziałek 2 sierpnia możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli św. Franciszka z Asyżu. Aby zyskać ten odpust należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę „Ojcze nasz” i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. O 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski w int.Ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. o 17.30 będzie nabożeństwo adoracyjne z modlitwą za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca będą Msze św. o 7.00 i o 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie rano od 6.30 do 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym będzie o godz. 18.00. Od godz. 9.00 będą odwiedziny chorych w domach. W pierwszą sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP z nabożeństwem wynagradzającym o godz.17.00

5. W piątek 6 sierpnia przypadnie Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte będą o 7.00 i o 18.00.

6. Sierpień jest miesiącem, w którym wspominamy wielkie i ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Kościół wzywa nas abyśmy ten miesiąc przeżyli w trzeźwości. Niech to będzie nasz dar serca dla Ojczyzny, by była narodem ludzi trzeźwych i odpowiedzialnych.

7. Sierpień jest też miesiącem pielgrzymowania do tronu Jasnogórskiej Pani. My również jako wspólnota ludzi wierzących i kochających Boga i naszą Matkę chcemy pielgrzymować na Jasna Górę w dniu 25 sierpnia. Można się już zapisywać na tę pielgrzymkę. Organizujemy też pielgrzymkę 3 dniową do Sanktuariów Maryjnych w Północno-Wschodniej Polsce w dniach 17-19 września. Szczegółowe informacje o tej pielgrzymce w gablocie przed kościołem. Chętnych na tę pielgrzymkę prosimy o zgłoszenie i zapisanie się.

8. W przyszłą niedzielę 8 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 11-tej. Po sumie odpustowej będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na sumę odpustowa naszych parafian i gości na czele z asystą i chórem parafialnym.