Nasza Parafia

Uroczystość św. Józefa, rzemieślnika w Pankach

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

16.01.22. r

• W poniedziałek 17 stycznia przypada XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Będziemy modlić się o to, aby dialog z wyznawcami judaizmu prowadził chrześcijan do pogłębienia i umocnienia własnej duchowości a wyznawców judaizmu do odkrycia w Chrystusie Mesjasza oraz do wspólnych dzieł miłości.

• We wtorek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.

• 21 stycznia w trzeci piątek miesiąca o godzinie 17.00 będzie Msza święta o Miłosierdziu Bożym. Będzie to wspólna miesięczna Msza święta za naszych bliskich zmarłych. Na zakończenie Mszy świętej będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia wobec najświętszego Sakramentu również w intencji zmarłych.

• Przyszła niedziela 23 stycznia będzie Niedzielą Słowa Bożego. Niedziela ta jest poświęcona na refleksję, aby w Ludzie Bożym wzrastała religijna i bliska znajomość Pisma Świętego.

• Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które nas zaprosiły na złożenie wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za spotkanie, za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii oraz za życzliwość wobec nas. W nadchodzącym tygodniu będzie kolęda: we wtorek 18 stycznia na Żerdzinie od godziny 9.00, w środę 19 stycznia na Praszczykach od godziny 9.00, w sobotę 22 stycznia na Konieczkach od godziny 9.00. Kolęda będzie u tych rodzin, które wyraziły taką chęć. W dalszym ciągu można zgłaszać chęć odwiedzenia rodzin z wizytą duszpasterską. Zapraszamy też na Msze święte i błogosławieństwo kolędowe do kościoła. W poniedziałek 17 stycznia o godzinie 17.30 mieszkańców ul. Dworcowej i Zielonej. W wtorek 18 stycznia o godzinie 17.30 mieszkańców ul. 1 Maja i Leśnej, w czwartek 20 stycznia o godzinie 17.30 mieszkańców ul. Krótkiej, Staszica, Głębockiego i Wspólnej.

• Do Najbliższego wtorku tj. do 18 stycznia do godziny 12.00 można przy plebani składać zużyty sprzęt eklektyczny i elektroniczny (RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery.)

• Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie ( Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu mogą ofiarować symboliczną cegiełkę, wpłacając na konto Zgromadzania Sióstr Matki Bożej Loretańskiej www.pro.missio.org.Numer konta na ulotkach leżących na stoliku ,można zabrać do domu i poinformować innych o tej akcji.