Nasza Parafia

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022 r.

• Dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o Urodzaje i Za Kraje Głodujące (Dawne Dni Krzyżowe), które będą trwały do środy 25 maja. W te dni Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i Błogosławieństwo Boże w pracy i publicznie składa dzięki Bogu. Od poniedziałku będziemy się modlić w tych intencjach o godzinie 17.00. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, udamy się do krzyża przed kościołem, i tam odmówimy modlitwy błagalne. Po powrocie do kościoła o godzinie 17.30 będzie Msza święta.

• Dzisiaj o godzinie 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom tych dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ufundowanie dla naszego kościoła dwóch pięknych ornatów: Jeden ornat na okres wielkanocny z barankiem paschalnym i drugi ornat z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

• We wtorek 24 maja przypada liturgiczne wspomnienie N.M.P Wspomożycielki Wiernych. Będzie to też Dzień Modlitwy Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

• W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życie wiecznego.

• W piątek 27 maja po Mszy świętej o godzinie 17.30 rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• W przyszłą niedzielę 29 maja przypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej będą obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godzinie 11.00. W najbliższy poniedziałek 23 maja i w środę 25 maja o godzinie 18.45 dzieci będą miały spotkania w ramach przygotowania do tej uroczystości. Dzieci przyjdą ze swoimi rodzicami.

• Dzieci  pierwszokomunijne w białym tygodniu przychodzą na Msze świętą o godzinie 17.30, codziennie.

• W ostatnim tygodniu w piątek odbył się pogrzeb niegdyś zamieszkałej w naszej parafii śp. Wandy Kaczmarzyk. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu.