Nasza Parafia

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

V Niedziela Zwykła

05.02.2023 r.

• Dzisiejsza niedziela jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu oraz zmiany tajemnic Żywego Różańca.

• W środę 8 lutego przypadnie XI Międzynarodowy Dzień Modlitw i Refleksji na temat walki z handlem ludźmi. Będziemy prosić Boga, aby dał opamiętanie i łaskę nawrócenia osobom trudniącym się handlem ludźmi, uprawiającym turystykę seksualną oraz wszystkim szerzącym cywilizację śmierci.

• W sobotę 11 lutego przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących zarówno duchowo jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby serca ( jak rodziny czy wolontariuszy) towarzyszą chorym i cierpiącym. W przyszłą niedzielę 12 lutego w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka ofiar do puszek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla  domów z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych chorych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.

• Również w przyszłą niedzielę 12 lutego po Mszy świętej o godzinie 9.00 będzie spotkanie z uczniami klasy ósmej ze szkoły podstawowej w Konieczkach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

• Niech nam błogosławi Bóg na kolejne dni naszego życia, a Maryja i święci patronowie wypraszają nam potrzebne łaski.