Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

04.06.2023 r.

  • Dzisiaj kończy się okres wielkanocnej komunii świętej. 

  • W środę 7 czerwca Nowenna do M.B.N.P. rozpocznie się o godzinie 17.00i będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

  • W czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyrażamy naszą wiarę w realna obecność Chrystusa w chlebie eucharystycznym. Tego dnia msze święte będą o 7.00, 9.00 i 16.00. Główna msza święta po której wyrusza procesja eucharystyczna będzie o godzinie 9.00. Pójdziemy w procesji do czterech ołtarzy: I będzie przy posesji pani Bąk, II przy hali sportowej, III przy szkole podstawowej i IV przy remizie OSP. Jak już informowaliśmy prosimy o wykonanie ołtarzy: I – mieszkańców ul. 1 Maja i Leśnej, II – właścicieli zakładów meblarskich oraz mieszkańców ul. Górniczej i Krótkiej, III – nauczycieli i pracowników szkoły oraz mieszkańców ul. Tysiąclecia i Staszica, IV – ołtarza druhów strażaków.

  • Na główną msze świętą i procesję zapraszamy wszystkich parafian i gości na czele z asystą, chórem parafialnym, druhów OSP ze sztandarami, panie Koła Gospodyń Wiejskich w strojach, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz dzieci I komunijne oraz dzieci, które obchodziły rocznicę I komunii świętej w strojach komunijnych. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatów podczas procesji.

  • Podczas oktawy Bożego Ciała po mszy świętej o 17.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę podczas oktawy będzie podobnie po Mszy świętej o godzinie 16.00 będzie odśpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

  • Rodzice dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za ofiarowany piękny biały ornat z barankiem wielkanocnym.

  • Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Genowefa Pasieka z ul. Powstańców Śląskich, śp. Jan Gruca z Jacisk oraz śp. Helena Jelonek z Kosek. 

Nasza Parafia

Parafia p.w. Świętej Rodziny w Pankach

 pankiparafia@gmail.com

tel. (+48)34 317 90 25

Wykonanie: Gruca Krzysztof   e-mail: kisoftgk@gmail.com

foto: Krzysztof Świtalski  @ KSW FOTO

foto: Fabian Stępień

Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD

WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH 

ul. 1 Maja 1, 42-140 Panki

tel. (+48)34 317 90 25 e-mail:

pankiparafia@gmail.com