PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. II Niedziela Adwentu
08.12.2019

1. Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP poświęcamy Kościół i świat Niepokalanemu Sercu Marji które jest dla nas schronieniem i drogą prowadzącą nas do Boga.

2. Dzisiejsza niedziela jest też XIX Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jest to Kościół w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji  Środkowej.

3. 13 grudnia jest Dniem modlitwy za ofiary stanu wojennego.

4. W przyszłą III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Będzie to czas renowacji Misji Świętych, które na początku Adwentu ubiegłego roku przygotowywały nas  do duchowego przeżycia Jubileuszu stulecia naszej Pankowskiej Parafii. Rekolekcje będą trwały od niedzieli 15 grudnia do środy 18 grudnia. W przyszłą niedzielę porządek niedzielny Mszy świętych niedzielny, z naukami rekolekcyjnymi.  Plan rekolekcji na kolejne dni będzie podany w przyszłą niedzielę.

5. Zapraszamy na Msze święte roratnie, aby z Maryją przygotować się na przyjście Pana Jezusa do naszych serc. Roraty od poniedziałku do piątku są odprawiane o godz, 17.00, a w sobotę o godz  16.00

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną  Caritas Polska i Telewizji Polskiej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przez nabycie świecy na stół wigilijny. Świeca duża w cenie 15 zł. a mała w cenie 7 zł.

7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można już nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona za opłatki będzie przeznaczona na zakup nowego pieca .olejowego do ogrzewania kościoła.

8. W poniedziałek 16 grudnia będziemy odwiedzać chorych w domach z posługą spowiedzi i Komunii świętej przed Świętami Bożego Narodzenia. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub. kancelarii parafialnej.

9. Mieszkańcom Praszczyków od strony Kałmuków serdecznie dziękujemy za ofiarę 590 zł,  na pomoc naszemu Seminarium Duchownemu.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Waldemar Szyszka oraz śp. Barbara Brzęczek z ul. 1 Maja. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH