PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH

Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym i rozpoczyna Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Nadzwyczajny miesiąc Misyjny, Światowy dzień Misyjny oraz Tydzień Misyjny mają nam uświadomić, że wszyscy jako ludzie ochrzczeni jesteśmy odpowiedzialni za Kościół Chrystusowy, który ma nieść zbawienie wszystkim ludziom na ziemi.Spełniamy tę misję wtedy kiedy staramy się żyć zgodnie z Ewangelią i o to się modlimy. Zapraszamy do modlitwy w tych intencjach zarówno podczas nabożeństw różańcowych jak również podczas Mszy świętych. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty jest o godzinie 17.00, a w niedzielę o 15.30.

2. W miesiącu październiku wspomagamy nasze Seminarium Duchowne w Częstochowie darami w naturze, bądź dobrowolną ofiarą. Uprzejmie prosimy o zebranie darów i ofiar na poszczególnych wioskach i ulicach oraz o przywiezienie ich na plebanię. Z góry dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc.

3. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony w sposób szczególny modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy już na wypominki za naszych bliskich zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. We wtorek 22 października przypadnie liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Patrona Szkoły Podstawowej w Konieczkach.

5. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Monika Wieczorek z ul. Zielonej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH