Nasza Parafia

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2022 r.

• Dziś w Światowy Dzień Migranta i uchodźcy wspieramy modlitwą wszystkich, którzy z powodu w wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczyli życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

• W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.15.

• W czwartek 29 września przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. Dzień swoich imienin będzie obchodził w tym dniu ks. Michał nasz wikariusz. Msza święta w jego intencji będzie w niedzielę 2 października o godzinie 11.00.

• W piątek 30 września w liturgii wspominany św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

• W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 , w sobotę o 17.30 , a w niedzielę o 15.30. Osoby, które  nie mogą przyjść na modlitwę do świątyni, zapraszamy aby modlić się ta modlitwą w domu.

• W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Seca N.M.P będzie połączone z nabożeństwem różańcowym o  godzinie 17.30.

• Najbliższa niedziela 2 października będzie dniem adoracji Najświętszego Sakramentu

• W środę 28 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Wacława. Ten dzień jest dniem imienin naszego ks. Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego. W tym dniu osobę księdza arcybiskupa będziemy polecać Bożej opiece i wstawiennictwa św. Wacława.

• W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Lidia Eliasz z ul. 1 Maja. Niech miłosierny Bóg da jej udział w światłości wiekuistej.

• Wszystkim wam życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej