XV Niedziela Zwykła

14.07.2024r.

• Jesteśmy nieustannie posyłani ,aby głosić Królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę myśl realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii ,między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

• We wtorek,16 lipca przypada wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy się nam z obroną wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza .W średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej .Niech będzie  on znakiem ,że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

• 19 lipca w trzeci piątek miesiąca o godz.17,30 będzie odprawiona Msza święta o Miłosierdziu Bożym .Będzie to miesięczna wspólna Msza święta za naszych bliskich zmarłych.

• W dniach 21-28 lipca będziemy obchodzić w Kościele w Polsce XXV Ogólnopolski Tydzień Św .Krzysztofa. Odbywa się on co roku z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa patronującego kierowcom oraz podróżnym i wszystkim zmotoryzowanym .Tę inicjatywę rozpoczęła i wiernie od roku 2000 organizuje i ogłasza MIVA Polska-misyjne stowarzyszenie działające w strukturach Komisji Episkopatu Polski d.s  .Misji ,które troszczy się o wyposażenie misjonarzy w konieczne w ich misyjnej posłudze ,środki transportu .Tak więc w tym roku MIVA Polska zaprasza do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztof-grosz za kilometr szczęśliwie przejechany na misyjne pojazdy. Więcej informacji o tej akcji przekażemy w przyszłą niedzielę.

• Dziś przed naszym kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na cele charytatywne prowadzone przez Stolicę Apostolską, o co prosi nas Ojciec święty Franciszek.

• Wczoraj odbył się pogrzeb śp .Stanisława Mann z ul. Zielonej. W modlitwie polećmy zmarłego  Miłosiernemu Bogu.

• Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów ,życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy nasze życzenia.

Nasza Parafia

Parafia p.w. Świętej Rodziny w Pankach

pankiparafia@gmail.com

tel. (+48)34 317 90 25