PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH

Ogłoszenia  Duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

05.04.2020 r.

• Dzisiaj błogosławimy palmy podczas wszystkich Mszy świętych, bez pokropienia wodą święconą.

• Dzisiejsza niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. W wielki czwartek. Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18.00. W wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18.00. Będzie adoracja krzyża przez przyklęknięcie przed krzyżem, bez ucałowania bądź przez głęboki ukłon. Nie urządza się ołtarza adoracji (zwanego w tradycji polskiej „Grobem Pańskim”. Najświętszy sakrament pozostaje w tabernakulum w prezbiterium. Będzie też o godzinie 21.00 transmisja drogi krzyżowej z naszego kościoła. W wielką sobotę o godzinie 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wielkosobotnią. Na początku Wigilii Paschalnej przy obrzędzie światła pomija się zapalenie ogniska, zapala się świecę paschalną wewnątrz kościoła w prezbiterium. Po zapaleniu Paschału będzie odśpiewane Orędzie Wielkanocne. Po orędziu będą czytania z Pisma świętego. W czasie Liturgii Chrzcielnej będą odnowione przyrzeczenia chrzcielne bez poświęcenia wody chrzcielnej i bez pokropienia. Potem nastąpi Liturgia Eucharystyczna. W Niedzielę Zmartwychwstania będą Msze święte wg porządku niedzielnego o 7,9,11,16. Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi ilości zebranych do 5 osób. Transmisja z naszego kościoła w internecie: Niedziela Palmowa, Msze święte o 9 i 16 z Gorzkimi Żalami, obrzędy Liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wielkiej Soboty a w Wielkanoc Msze święte  o 7, 11, 16 będą transmitowane.

• Nie będzie w naszym kościele poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Zamiast tego ma mieć miejsce obrzęd Błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. Na stronie internetowej naszej parafii jest tekst takiej modlitwy można to wykorzystać. Na stoliku za ławkami jest kilkanaście tekstów tej modlitwy. Można te teksty zabrać do domu.

• Jest jeszcze dużo małych świec paschalnych na stół wielkanocny. Można je nabyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

• Skarbonkę wielkopostną można również składać w kancelarii lub w zakrystii w miarę możliwości.

• Ze spowiedzi można korzystać od poniedziałku do środy w godzinach 7.30-8.30 oraz od 17.30-18.30. Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od 7 do 8 oraz od 19 do 21. W Wielką Sobotę od 7 do 9 oraz od 18 do 19.

• Serdeczne Bóg zapłać tym naszym parafianom, którzy teraz w tym czasie złożyli ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.

• W minionym tygodniu do wieczności odeszły z naszej wspólnoty parafialnej trzy osoby śp. Janina Grochowska, ostatnio zamieszkała w Chorzowie, śp. Aleksandra Cholewińska z Panek i śp. Tadeusz Hyra z Konieczek. Niech Bóg okaże im swoje miłosierdzie.

Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH