Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH 

ul. 1 Maja 1, 42-140 Panki

tel. (+48)34 317 90 25

e-mail: pankiparafia@gmail.com

Wykonanie: Gruca Krzysztof   e-mail: kisoftgk@gmail.com

PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACHUroczystość św. Józefa, rzemieślnika w Pankach

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna 

22.05.2022 r.

  

  • Dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o Urodzaje i Za Kraje Głodujące (Dawne Dni Krzyżowe), które będą trwały do środy 25 maja. W te dni Kościół modli się do Boga w różnych potrzebach ludzi, zwłaszcza o dobre urodzaje i Błogosławieństwo Boże w pracy i publicznie składa dzięki Bogu. Od poniedziałku będziemy się modlić w tych intencjach o godzinie 17.00. Po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, udamy się do krzyża przed kościołem, i tam odmówimy modlitwy błagalne. Po powrocie do kościoła o godzinie 17.30 będzie Msza święta.

  • Dzisiaj o godzinie 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom tych dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ufundowanie dla naszego kościoła dwóch pięknych ornatów: Jeden ornat na okres wielkanocny z barankiem paschalnym i drugi ornat z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej.

  • We wtorek 24 maja przypada liturgiczne wspomnienie N.M.P Wspomożycielki Wiernych. Będzie to też Dzień Modlitwy Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

  • W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. W tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życie wiecznego.

  • W piątek 27 maja po Mszy świętej o godzinie 17.30 rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  • W przyszłą niedzielę 29 maja przypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci z klasy czwartej szkoły podstawowej będą obchodziły rocznicę pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godzinie 11.00. W najbliższy poniedziałek 23 maja i w środę 25 maja o godzinie 18.45 dzieci będą miały spotkania w ramach przygotowania do tej uroczystości. Dzieci przyjdą ze swoimi rodzicami.

  • Dzieci  pierwszokomunijne w białym tygodniu przychodzą na Msze świętą o godzinie 17.30, codziennie.

  • W ostatnim tygodniu w piątek odbył się pogrzeb niegdyś zamieszkałej w naszej parafii śp. Wandy Kaczmarzyk. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu.