Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła

 01.10.2023r.

 • Dzisiejsza, pierwsza niedziela miesiąca jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu oraz zmiany tajemnic Żywego Różańca. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj będzie po Mszy św. o godz: 16.00

 • Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku o godz: 17.00, w sobotę o 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o 16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty: tajemnice radosne, we wtorki i piątki: tajemnice bolesne, w czwartki: tajemnice światła. 

 • Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać odmawiając jedną część różańca.

 • W poniedziałek 2 października modlitwa Apelu Jasnogórskiego o godz: 21.00. Zapraszamy.

 • W środę 4 października przypada wsp. św. Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 • W czwartek 5 października będziemy wspominać w liturgii św. siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. W tym dniu w szczególny sposób będziemy się modlić o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. W ten czwartek o godz: 20.00 będzie Godzina święta przed I piątkiem miesiąca.

 • W pierwszy piątek miesiąca 6 października Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o 17.30. Na modlitwie różańcowej o 17.00 będziemy wynagradzać Sercu Jezusowemu za grzechy. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od 16.30 do 18.00. Odwiedziny chorych w domach od godz: 9.00.

 • W sobotę 7 października przypadnie wspomnienie NMP Różańcowej, pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz: 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo różańcowe, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze grzechy.

 • W przyszłą niedzielę 8 października na Mszę św. o godz: 9.00. Zapraszamy młodzież                      z klas szóstych z rodzicami. Po Mszy św. będzie spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 • Kilku rodzicom młodzieży, która w ostatnią niedzielę przystąpiła do sakramentu bierzmowania dziękujemy za posprzątanie Kościoła i placu przykościelnego. Za ofiary złożone przez młodzież zostały kupione kwiaty do dekoracji Kościoła. Za pozostałe pieniądze został pozłocony kielich mszalny. Dziękujemy za złożone ofiary.

 • W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Henryk Oparczyk. Polećmy Go Miłosiernemu Bogu…

Nasza Parafia

Parafia p.w. Świętej Rodziny w Pankach

 pankiparafia@gmail.com

tel. (+48)34 317 90 25

Wykonanie: Gruca Krzysztof   e-mail: kisoftgk@gmail.com

foto: Krzysztof Świtalski  @ KSW FOTO

foto: Fabian Stępień

Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD

WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH 

ul. 1 Maja 1, 42-140 Panki

tel. (+48)34 317 90 25 e-mail:

pankiparafia@gmail.com